skip to Main Content
Otvorena Je Trodnevna Kulturna Manifestacija “Dani Fra Ivana Frane Jukića U Banjoj Luci”

Otvorena je trodnevna kulturna manifestacija “Dani fra Ivana Frane Jukića u Banjoj Luci”

Dana 22. listopada 2020. godine, u prostorijama Javne ustanove Muzej Republike Srpske, otvorena je trodnevna kulturna manifestacija “Dani fra Ivana Frane Jukića u Banjoj Luci” uz poštivanje svih propisanih mjera vezanih uz pandemiju Covid-19.

Organizator ove manifestacije je HKD Napredak podružnica Banja Luka sa suorganizatorima Franjevačkim samostanom Petrićevac i Udrugom Bosanskohercegivačkih hrvata BiH “Prsten”. Skupu je nazočilo 50-ak posjetitelja jer je zbog pandemije koronavirus broj sudionika bio ograničen, iako je interes za ovu manifestaciju bio mnogo veći. Među zvanicama su bili nazočni: pomoćni biskup banjolučki Marko Semren, direktor Caritasa biskupije Banja Luka msgr. Miljenko Aničić, dekan banjolučkog dekanata vlč. Vladislav Žarko Ošap, gvardijan samostana Petrićevac fra Domagoj Šimić, don Anđelo Bartulica, fra Tomislav Svetinović, fra Velimir Blažević, generalni konzul Republike Hrvatske u Banjoj Luci Zoran Piličić, predsjednica Vijeća naroda Republike Srpske Nada Tešanović, predsjednik HKD Napredak dr. sc. Nikola Čiča, predsjednik Udruge bosanskohercegovačkih Hrvata Prsten Marjan Klaić, predsjednik Glavne podružnice Napretka Tuzla Ivica Kovačević, predsjednica Bošnjačke zajednice kulture Preporod Banja Luka Edina Heldić Smailagić, te gosti iz kulturnog i političkog života Banje Luke.

 

Back To Top